SQUAT iD23 - INNEX SQUAT iD23 - INNEX

Innex - stínění a design

PAŘÍŽSKÁ SQUAT iD23

Fotogalerie

SQUAT iD23

jedinečný projekt v srdci Prahy

o projektu

Místo, kde konzervativní design rozbíjí extravagantní doplňky. To je byt od ateliéru I.D. Arch, který dostal na starost dispoziční řešení všech apartmánů v projektu SQUAT iD23. Mimo to vytvořil povrchy a vestavěný nábytek v posledních třech patrech a interiér bytu ve čtvrtém patře. Na pomoc si přizval Moniku Ciprovou ze společnosti Innex.

Ivana Dombková, zakladatelka ateliéru, ráda pracuje s univerzálními materiály, jež jsou kvalitní a nadčasové. Tak je tomu i v Pařížské: v bytě je chytře využitý prostor pro vestavěný nábytek. Použitým materiálem je přírodní dub. Monika Ciprová, která s ateliérem spolupracuje dlouhodobě, pak doladila vybavení interiéru, barevnost, aranžmá látek a umění tak, aby do sebe vše zapadalo. „Vnímáme stejně prostory i přírodní materiály. Naším cílem je vtisknout do projektu harmonii, byt nezaplnit, nechat ho dýchat, vytvořit funkční moderní bydlení 21. století a zároveň zachovat kouzlo historického domu,“ vysvětluje Monika, která se při vybavení držela hesla „méně je někdy více“.

V bytě žijí dva muži. Jeden z nich sbírá umění, druhý pracuje jako šéfkuchař, s partnerem však nadšení pro galerie sdílí. Podle toho vypadá i jejich byt: každé dílo je pečlivě vybrané, váza, socha, obraz, fotka. Visí zde díla mladé generace českých umělců. Např. olej od Daniela Vlčka odkazuje na zlatou éru vinylu 70. a 80. let, tématicky zapadá, náš obyvatel sbírá vinylové desky“ říká Monika, která umění vybrala, vše pak zajistila Drdova Gallery.

Najdete zde díla od významného designéra a skláře Ronyho Plesla, Tadeáše Podrackého, držitele ceny Jindřicha Chalupeckého, Moniky Žákové či Pavly Scerankové. V ložnici visí fotografie Václava Kopeckého. „obrazy mají působit svěže, mladistvě, dodávají interiéru hloubku a jistou útulnost, byt se stává soukromou galerií,“ popisuje Monika.

Obývací pokoj spojený s jídelnou a kuchyní je největší místností v bytě se stropem vysokém téměř 6 metrů. A jaká je první věc, která Moniku Ciprovou napadla, když prostor viděla poprvé? Lustr a zrcadlo. „Když už bylo jasné, jaký dáme do obývacího pokoje lustr, věděla jsem, že chci, aby se odrážel v zrcadle. Zrcadlo Overview připomíná zamrzlý vodopád, ve kterém se tiše jiskří elegantní krása celého prostoru,“ vysvětluje spoluautorka interiéru, které se prostor díky práci se světlem a podsvícení nábytku podařilo zútulnit.

Velký lustr tu dominuje, je však lehký a vzdušný. Navrhla ho Eva Eisler pro firmu Preciosa. Prostor je navíc krásně světlý a díky hře se zrcadlením se ještě opticky zvětšuje. Světlo se také od lustru odráží do celé místnosti. V obývacím pokoji je nahoře galerie, oddělená prosklenou plochou. Z ložnice je výhled na výrazný černý obraz, který visí přímo nad kuchyní.

Zbylé dekorace jako jsou židle, křesla, koberce, stoly, tapety, postele, záclony a závěsy pocházejí od firmy Innex. Co se barevnosti týče, Monika zvolila zemité a přirozené odstíny. „Chtěli jsme nechat vyniknout jen pár prvků, třeba zrcadlo, lustr a umění,“ vysvětluje. Miluji práci s látkami, je to můj hlavní obor. Oblékám okna, křesla i zdi. Výběr textilie je pro interiér stejně klíčový jako výběr dřeva. Jelikož Monika také nesmírně ráda vaří, vychutnala si i aranžmá jídelního stolu z masivního dřeva. Porcelán a nádobí pochází od firmy Potten Pannen-Staněk, vypínače a další doplňky od společnosti ABB. Koupelny si vzala do parády firma Hansgrohe.

Konflikt nesourodých prvků podtrhává i tapeta se vzorem oprýskané omítky Elizabeth Oxford. Přísnou linii stolu zase doplňují pohodlné židle FLÛTE od italské rodinné firmy Sovet. Vintage křesla a úžasná sedačka SAGA představují pohodlí domova, které musí mít každý interiér. Potahové látky ve sladěné kombinaci barev (béžová, teplá šedá, jemná modrá) souzní s kobercem i tapetou.

„Cílem není zahltit prostor nábytkem, ale mít vzdušné a příjemné bydlení, kde nic nechybí ani nepřebývá,“ uzavírá Monika Ciprová. Přijďte se od 24. listopadu do 22. prosince podívat, jak funguje interiér, který je na jednu stranu velmi učesaný, na druhou ho však sem tam naruší výrazný prvek. Rozhodně vás nebude nudit.

Použité produkty